Automatická prevodovka Aisin TF-71SC u Suzuki Vitara 1.4 Boosterjet .

Možno niekoho zaujíma, akú automatickú prevodovku má na svojej Suzuki Vitara 1.4 Boosterjet. Je to prevodovka s označením TF-71SC od Aisinu. Túto nformáciu som získal z tejto stránky.

     

Je to 6 stupňová automatická prevodovka s hydrodynamickým meničom krútiaceho momentu a planetovými prevodmi. Na tejto stránke sú neautorizované informácie.

     

Plán údržby tejto automatickej prevodovky, u Suzuki Vitara 1.4 Boosterjet, nepočíta vôbec s výmenou olejovej náplne počas 180 000 km, ktoré sú v pláne údržby popísané. Má sa prevádzať iba kontrola, či olej neuniká.
     

     
Prečo je to tak ?  Môj osobný názor je taký, že to môže byť spôsobené, predimenzovanosťou tejto prevodovky, pre daný motor 1.4 Boosterjet, ktorý má 220 Nm a 104 kW a tiež tým, že po 250 000 km už dôjde k takému opotrebeniu, že bude treba prevodovku repasovať, alebo zahodiť.  Zistiť parametre tejto prevodovky sa mi nepodarilo (okrem vyššie uvedej neautorizovanej informácie), ale podarilo sa mi zistiť, že táto prevodovka sa použiva aj u VOLVO V40, do ktorého sa montuje aj motor 2.0 turbodiesel, ktorý môže mať až 400 Nm a 140 kW.  

   

Pokiaľ sa predsa len rozhodnete, olej v tejto automatickej  prevodovke vytmeniť, uvedomte si, že vypustením oleja cez vypúšťaciu skrutku, v prevodovke zostane asi 2 litre starého oleja a môžete naliať nového len okolo 4 litrov.  Takže ak chcete dosiahnuť väčšie percento nového oleja v prevodovke, musíte tento úkon zopakovať viac krát, keď medzi výmenami, necháte prevodovku chvíľu pracovať. Bližšie informnácie môžete zistiť v servisnom manuály.

         

Zatiaľ toľko.   

    Flag Counter